یکشنبه, ۲۹ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 رمضان 1443
تاریخ میلادی : یکشنبه، 10 آوریل 2022م

شماره صدور:HTY -1443 / 15

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

تشکیل شورای رهبری، فصل جدید درگیری بین‌المللی بر سر یمن است که به رنج و مشقت اهل یمن می‌افزاید

(ترجمه)

به روز چهارشنبه مورخ 6/ اپریل/ 2022م، عبد ربه هادی اعلام کرد که معاون وی علی محسن الاحمر از سمت‌اش برکنار شده است و به دنبال آن اعلامیه‌ای مبنی بر تشکیل شورای ریاست جمهوری، متشکل از هشت نفر رییس تحت مشاوره وی، منجمله رشاد العليمي وریز داخله اسبق در رژیم علی صالح، منتشر شد. این اعلامیه هم‌چنین از زیر نظر و با تاییدی مجلس نمایندگان و مجلس شورا و دولت معین عبدالملک خارج شد که هر سه مرجع بدون هیچ‌گونه پیشنهاد اصلاحی در لایحه، طی بیانیه‌ای از اعلام تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری که به دولت وی اجازه ادامه وظایف خود را داده بود، استقبال کردند. ‏بدین ترتیب؛ بیانیه عبد ربه، کنفرانس شورای همکاری خلیج(CCC) را که از سوی نايف الحجرف فراخوانده شده بود پوشش داد که مذاکره و رایزنی‌های کنفرانس را در روز پنجشنبه مورخ 7 /اپریل/ 2022م، به پایان رساند. ‏آنچه هادی به شورای ریاست جمهوری محول و واگذار کرد، نشستن بر سر میز مذاکره و مذاکره با حوثی‌ها برای پایان بخشیدن به جنگ یمن که از سال 2014م تااکنون ادامه دارد و دستیابی به یک راه‌حل سیاسی نهایی و جامع بود که شامل مرحله انتقالی می‌شود که سرزمین یمن را از حالت جنگ به حالت صلح سوق خواهد داد‌. ‏هادی هم‌چنین ضمناً خواستار پایان دادن به وضعیت جنگ با شورای انتقالی و پایان بخشیدن به تقسیم پایتخت به دو سمت، عدن و استان‌های جنوبی شد.

ما در حزب التحریر-ولایه یمن باید موارد ذیل را واضح بسازیم:

1- جنگی‌که در یمن جریان دارد، یک جنگ عبث و بی‌هوده‌ای است که به دست غرب کافر اداره می‌شود، ادامه یا توقف جنگ مبتنی بر مصالح غرب است و واجب است این جنگ متوقف شود، زیرا جنگ/قتال میان مسلمانان حرام است. این امر هم‌چنین قطعی شده که حاکمان دست نشانده به مردم یمن و به رنج‌ آن‌ها هیچ اهمیتی نمی‌دهند، همانطور که مردم زیری چای شدند و هنوز هم به دلیل این جنگ پوچ و عبث در زیری چای می‌شوند.

2- مذاکراه و رایزنی‌های ریاض که توسط "کنفرانس همکاری خلیج(CCC)" درخواست شد، اساساً یک دعوت غربی است. آمریکا در تلاش است تا احزاب یمنی وابسته به انگلیس‌ها را در یک سبد جمع کند تا آنان در مقابل حوثی‌ها بر سر میز مذاکره بعدی بنشانند، زیرا امریکا در کنفرانس ریاض در سال 2019 با شکست مواجه شد. اروپا، به ویژه انگلیس، به دلیل مشغول بودن و حواس‌پرتی شان در جنگ میان روسیه و اوکراین، خواهان پایان دادن به این جنگ یمن هستند و هم‌چنین به دنبال ادامه جریان نفت از عربستان سعودی و گاز از یمن به دلیل نیاز به گرمایش در زمستان آینده هستند.

3- معین عبدالملک در بیانیه پایانی‌اش اشاره کرد که "جنگ شکست خورد"، این امر نشان می‌دهد که بیانیه نهایی توسط کشورهای استعمارگر تهیه شده است که به شکست جنگ پی برده اند. این موضوع ‏هم‌چنین شکست رهبران محلی را ثابت می‌کند و آن‌ها باید در نیمه راه تنها گذاشته شوند، زیرا باعث نابودی مردم خود‌شان شده اند و مردم یمن باید از حاکمان، سازمان‌ملل، سفیران و فرستادگان کشورهای استعمارگر دست‌بردارند و آنان را انکار کنند و در اطراف کسانی‌که آن‌ها را با تقوا و اخلاص رهبری می‌کنند، جمع شوند.

4- راه‌حل رادیکالی این‌ست تا دوباره به کتاب الله سبحانه‌وتعالی  و سنت رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم چنگ بزنیم تا به جنگ توقف دهیم با مردی بیعت کنیم که به آنچه الله سبحانه‌وتعالی نازل کرده حکم کند. بناً آنگاه یمن هسته دولت اسلامی خواهد که سایر سرزمین‌های اسلامی را شامل خواهد بود، در نهایت اهل یمن، مسلمانان و بشریت از عدالت اسلام برخوردار خواهد شدند. از نخستین روز جنگ، حزب التحریر بیانه‌‌‌ای تحت عنوان: «بالآخره جنگنده‌/طیاره‌های جیت حاکمان غلام‌، بسیج می‌شوند... مگر فقط برای قتل مسلمانان، نه برای جنگ با دشمنان!» در 27 مارچ 2015م، که در آن تصریح کرد: «این‌ها حاکمان ما هستند. فلسطین، سرزمین اسراء و معراج و قبله اول، برای کمک و یاری فریاد می‌زند، اما حکام چشم‌پوشی می‌کنند. ‏مردم از حکام طلب نصرت و حمایت می‌کنند، اما آن‌ها هیچ پاسخی نمی‌دهند، گویی در گوش‌ها و چشم‌های‌شان پرده افگنده شده. ‏با این‌حال، حکام سرزمین‌های اسلامی برای تنفیذ و حفظ منافع استعمارگران کافر، به فرمان‌برداری شتابان سبقت می‌جویند. ‏آیا شما جت‌ها، تانک‌ها و کشتی‌های جنگی سرزمین‌های اسلامی را نمی‌بینید که علیه دشنمان اسلام و مسلمانان بسیج می‌شوند؟! ‏نخیر، آن‌ها در پادگان نظامی پارک شده اند و در حال استراحت اند. ‏با این‌حال؛ آن‌ها(کفار) بیدار شدند و تنها با اشاره به آن عده رهبران سیاسی که نه توجهی به مؤمن بودن دارن و نه نسبت و عهدی با اسلام ندارند، غرش‌‌کنان فرمان می‌دهد. این حکام خودشان را بزرگ و قدرتمند به مردم خود نشان می‌دهند، اما در مقابل دشمنان کوچکتر از کودکان هستند. الله سبحانه‌و‌تعالی آن‌ها را هلاک کند که چقدر منحرف شده اند!» هم‌چنین در بیان دیگری تحت عنوان: «اولین فرستاده سازمان‌ملل به ما انتخاب میان "پذیرش حوثی‌ها یا جنگ" را گذاشت، پس دومی‌اش به ما چه داد؟» به نشر رسید. مورخ 14 می 2015م، که در آن متن اظهار شده است: «هیچ  استقبالی از فرستاده سازمان‌ملل صورت نگیرد، زیرا خون مردم با این فرستادگان جاری و قطع می‌شود و هر زمانی‌که حضور داشته باشند، کشتار و جنگ بیشتر می‌شود تا آن‌که منافع شان حاصل شود‌. فلهذا، این وظیفه مسلمانان است که به سازمان‌ملل‌ و نمایندگان‌شان تکیه نزنند، زیرا آن‌ها منافع کشورهای بزرگ به ویژه آمریکا را حاصل می‌کنند و خون پاک مسلمانان در ترازوی آن‌ها هیچ وزنی ندارد.»

6- حزب التحریر دارای تصویر واضحی از دولت خلافت است که از شریعت اسلامی نشأت و سرچشمه گرفته است. بنابراین؛ ما به اهل قدرت(حکام) و محافظت(ارتش) یمن صدا می‌زنیم تا به حزب التحریر نصرت بدهند. ای اهل ایمان و حکمت، راه‌حل برای آنچه که شما در داخل سرزمین‌تان از باعث آن در رنج و مشقت قرار دارید، اینست تا ازین دایره درگیری‌های بین‌الملی که بالای شما تحمیل شده خود را رها سازید و در نهایت نظام اسلام را توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت تحکیم نماید. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِّقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾

[مائده: 50]

ترجمه: آیا آن‌ها حکم جاهلیت را(از تو) می‌خواهند؟ و چه کسی بهتر از الله(سبحانه‌وتعالی) برای قومی‌که اهل یقین اند، حکم می‌کند؟

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر ولایه یمن

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه