یکشنبه, ۰۴ جمادی الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۱۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 ربیع الاول 1444
تاریخ میلادی : یکشنبه، 16 اکتبر 2022م

شماره صدور:12 / 1444

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

در نبود خلافت، فرزندان امت در عراق در معرض وحشت ناسیونالیزم قرار گرفته اند

به تاریخ 29 سپتامبر 2022 خبر گزاری عرب از حملات پهپادی ایران، که به نام عوامل شورشی کُرد در منطقه نامیده می‌شود، گزارش داد. این حملات در شهر "اربیل" در کردستان عراق رخ داد که یک مکتب/مدرسه پر از دانش‌آموز را مورد حملات قرار داد. خبرنگاران حاضر در منطقه شمال کردستان عراق، عکس‌های از صحنه‌های ناگوار اطفال مکتب آلوده به خون را پخش کردند. سایر ویدیوهای ارسال شده توسط روزنامه‌نگاران اطفال مکتب/مدرسه کُردی را نشان می‌دهد که به مکان امن و پناهگاهی در دامنه‌های تپه‌ای در نزدیکی شهر کویا برده می‌شوند.

سپاه پاسداران انقلاب، به اصطلاح اسلامی ایران، چندین موشک بالستیک فاتح "360" پرتاب کرد. موشک جدیدی‌که ایران برای اولین‌بار در سپتامبر 2022 آزمایش کرد. هم‌چنان پهبادهای "انتحار کننده 136 شاهد" نیز در این منطقه استفاده شده است؛ پهبادهایی‌که اخیراً توسط روسیه در جنگ اوکراین مستقر شده بود که حد اقل 14تن به شمول زنان و اطفال کشته و 58 تن دیگر زخمی شده اند.

این همه وحشت را که اطفال این امت باید تحمل کنند، به دلیل اینست که امنیت ندارند؛ مکانی‌که باید امن‌ترین مکان باشد! محل آموزش و رشد رهبران نسل‌های بعدی ما به دلیل ناامنی که در عقب آجنداهای ناسیونالیستی/ملی‌گرایانه سرزمین‌های ما وجود دارد، از بین رفته است. این مهم است؛ ما تشخیص دهیم که این کشتارها و جراحات تنها صدمات جانبی در نتیجه دفاع مشروع از ملت خود نیست! تمام مناطق ما صحنه جنگ است که در آن منافع استعماری به نمایش گذاشته می‌شود و زندگی فرزندان عزیزمان برای خدمت به طمع نخبگان سلاح تبدیل شده است.

"ند پرایس"، یک مقام آمریکایی با صدور بیانیه‌ای حملات رژیم ایران را به کردستان عراق محکوم کرد. این ناله‌های ریاکارانه در مورد وضعیت حقوق‌بشر در خصوص مسلمانان ما را فریب داده نمی‌تواند! این پنهان نیست که چگونه آمریکا و متحدانش قتل، تحریم، بازداشت و شکنجه هزاران مسلمان را در سطح جهان انجام می‌دهند. تاریخ هولناک آن‌ها در حمایت از ظالمان و ریختن خون مسلمانان به خوبی هویداست و در نبود خلافت که حامی و ولی مسلمانان است، این کشتارهای دوام‌دار خاتمه نخواهد یافت. "اسامه گالپی" یک روزنامه‌نگار کُردی معتقد است که این یک اقدام عمدی از سوی تهران برای تنظیم امور " تنظیم آجندا به دلیل پوشش کمتری از اعتراضات و پوشش بیشتر حملات ایران در اخل کردستان عراق وجود دارد". وی اظهار داشت: «درک من اینست که این پیام را به اطراف مختلف از جمله اقلیم کردستان و گروه‌های مخالف کردی ایرانی برسانم.»

با درک این‌که هیچ یک از رهبران ما در جهان اسلام دارای اقتدار مستقل نیستند، آن‌چه که "گالپی" به آن اشاره می‌کند، در واقع کتاب بازی سیاسی معمولی است که در آن توازن قدرت از طریق بی‌ثباتی‌های داخلی تغییر می‌کند. بهایی‌که اطفال بی گناه ما در این "بازی منطقه‌ای" می پردازند، برای این موجودات پست فکری که امور ما را کنترول می‌کنند، بی‌اهمیت است.

الله سبحانه و تعالی این تفرقه بین مسلمانان را که ناشی از مفهوم فاسد ناسیونالیزم/ملی‌گرایی است، نمی‌پذیرد. الله سبحانه وتعالی پارچه شدن سرزمین‌های اسلامی را به دولت ملت‌ها بر اساس هویت ملی یا قومی نمی‌پذیرد که منجر به ظلم و ستم علیه مسلمانان از اقوام مختلف و درگیری‌های بی‌معنی بالای سرزمین و قدرت بین مسلمانان شود! قرآن کریم به صراحت این جنگ‌های ناسیونالیستی/ملی‌گرایانه را حرام نموده است. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ﴾ [حجرات: 10]

ترجمه: مؤمنان برادران یکدیگر اند، پس بین برادران خویش صلح‌جویی کنید و از الله تقوا کنید تا بالای تان رحم شود.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم عبدالرحمن قاطع

 

                                                       

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه